عوامل بحث برانگیز یا رد شده موثر در بروز خطر سرطان پستان

عوامل بسیاری وجود دارد که تحقیقات نشان داده‌ هیچ ارتباطی با سرطان پستان ندارند. ممکن است یکسری اطلاعات وعوامل را بصورت آنلاین مشاهده کنید. دسته‌ای از این عوامل خطر کامل رد شده و دسته‌ای هنوز بحت برانگیز هستند. در این مقاله ما به بررسی عوامل بحث برانگیز یا رد شده موثر در بروز خطر سرطان پستان می پردازیم.

گروه پزشکان بهایند، اولین مرکز هوشمند فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان (اولین مرکز تخصصی درمان هدفمند و ایمنی درمانی)
ارتباط مستقیم با مرکز:

واتساپ(09023009259)

عوامل بحث برانگیز یا رد شده موثر در بروز خطر سرطان پستان

 

مواد موجود در اسپری ضد عرق، دئودورانت یا مام

شایعات اینترنتی حاکی از آن است که مواد شیمیایی موجود در اسپری های ضد عرق، دئودورانت يا مام زیر پوست از طریق پوست جذب می شوند و یکی از عوامل بحث برانگیز یا رد شده موثر در بروز خطر سرطان پستان می باشد. در نتیجه در گردش خون و لنف ها اختلال ایجاد کرده و باعث ایجاد سموم در پستان ها می شوند. این امر در نهایت منجر به سرطان پستان می شود.

بر اساس شواهد موجود و با بررسی آنچه در مورد نحوه عملکرد بدن می دانیم، اگر احتمالی وجود داشته باشد که ضد عرق ها خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهند، این احتمال بسیار اندک می باشد.

لباس زیر (سوتین)

شایعات اینترنتی و پیام های موجود در رسانه های اجتماعی به این قضیه اشاره دارند که پستان بند با انسداد جریان لنف باعث ایجاد سرطان پستان می شود. هیچ پایه علمی برای این ادعا وجود ندارد. یک مطالعه در سال 2014 که با بیش از 1500 زن انجام شد، نشان داد هیچ ارتباطی بین پوشیدن سوتین و خطر ابتلا به سرطان پستان وجود ندارد.

سقط جنین

عوامل بحث برانگیز یا رد شده موثر در بروز خطر سرطان پستان

مطالعات متعددی نشان داده‌اند که سقط جنین چه به صورت و چه به صورت خود به خودی (غیر عمد) تأثیر آنچنانی بر خطر ابتلا به سرطان پستان ندارند.

cancer

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا