09023009259 [email protected]
بهترین درمان سرطان

بهترین درمان سرطان

بهترین درمان سرطان

بهترین درمان سرطان می تواند شامل جراحی، پرتودرمانی، استفاده از دارو درمانی و روش های درمانی دیگری باشند که ثابت شده است در درمان سرطان موثرند. این درمان ها یا تومور سرطانی را کوچک می کنند یا می توانند به صورت کامل جلوی رشد و گسترش آن در بدن را بگیرند.

درمان سرطان

درمان های زیادی برای سرطان وجود دارند. بسته به اینکه وضعیت منحصر به فرد بیمار چیست، فرد می تواند از یک درمان یا ترکیبی از چند درمان مختلف استفاده کند.

در ادامه قصد داریم تا در مورد بهترین درمان سرطان صحبت کنیم و راه تشخیص آن را با شما در میان بگذاریم. امروزه به واسطه تنوع روش های درمانی، بیماران نمی دانند که بهترین راه درمان سرطانشان کدام است و بین پیشنهادات مختلف متخصصان گوناگون گیج می شوند. اما راهکار ساده ای وجود دارد که می تواند این مشکل را حل کند و بدون دردسر و هدر دادن وقت بهترین روش درمانی برای سرطان شما را تعیین نماید.

اما پیش از آن بهتر است یک آشنایی اولیه و ساده با روش های مختلف درمان سرطان داشته باشید.

بهترین درمان سرطان

بهترین درمان سرطان

انواع درمان سرطان

هدف درمان سرطان این است که غده های و توده های سرطانی را نابود کند تا فرد بتواند طول عمر بیشتری داشته باشد. این کار هم می تواند ممکن باشد، و هم می تواند ناممکن باشد. احتمال ممکن بودن یا نبودن درمان سرطان به شرایط بیماری فرد بستگی مستقیم دارد. اگر درمان کامل سرطان ممکن نباشد، پزشکان از درمان های کنترلی استفاده می کنند تا تومور را کوچک کرده و سرعت رشد آن را کاهش دهند، تا بتوانند علائم و دشواری های آن را تا حد امکان کم کنند.

دسته بندی انواع درمان سرطان به صورت کلی عبارت است از:

  • درمان های مقدماتی

هدف از درمان مقدماتی این است که سرطان را به صورت کامل از بدن خارج کند، یا به عبارت دیگر سلول های سرطانی را بکشد.

از هر گونه درمان سرطانی می توان به عنوان درمان مقدماتی یا اولیه استفاده کرد، اما رایجترین درمان مقدماتی برای انواع سرطان جراحی است. اگر سرطان شما به پرتودرمانی یا شیمی درمانی حساس باشد می توانید از هریکی از این درمان ها نیز به عنوان درمان مقدماتی استفاده کنید.

  • درمان های تکمیلی

هدف از انجام درمان های تکمیلی کشتن و نابود کردن سلول های سرطانی است که بعد از درمان های مقدماتی در بدن باقی مانده اند. انجام درمان های کمکی یا تکمیلی شانس بازگشت سرطان بعد از درمان را کاهش می دهد.

هرکدام از انواع درمان های سرطان می توانند به عنوان درمان تکمیلی مورد استفاده قرار بگیرند. رایج ترین انواع درمان های تکمیلی عبارتند از شیمی درمانی، پرتو درمانی و هورمون تراپی.

انواع درمان سرطان

انواع درمان سرطان

  • درمان های تسکینی

درمان های تسکینی برای کمک به تسکین عوارض جانبی درمان های اصلی یا علائم و نشانه های سرطان مورد استفاده قرار می گیرند. جراحی، پرتو درمانی، شیمی درمانی و هورمون تراپی همگی می توانند برای تسکین علائم نیز مورد استفاده قرار بگیرند. سایر روش های دارو درمانی نیز می توانند به تسکین درد یا تنگی نفس نیز کمک کنند.

روش های درمان سرطان

روش های زیادی برای درمان سرطان در دسترس هستند. گزینه های درمانی شما به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله نوع و مرحله سرطان، وضعیت عمومی سلامتی بیمار و ترجیحات و انتخاب های خود او. بیمار و پزشک باید با همدیگر مزایا و معایب درمان های ممکن را مورد بررسی قرار دهند و با آگاهی کامل یکی از این روش ها را برگزینند.

جراحی سرطان

جراحی رایجترین و شاید بهترین درمان سرطان باشد. جراحی یک روش مستقیم است که در سریعترین زمان ممکن می تواند با برداشتن توده سرطانی، آن را درمان کند. روش های مختلفی برای جراحی سرطان وجود دارند که هرکدام بسته به شرایط بیمار انتخاب می شوند. اما باید بدانید که همه بیماران و تمام سرطان ها شرایط لازم برای جراحی شدن را ندارند.

جراحی سرطان

جراحی سرطان

شیمی درمانی سرطان

شیمی درمانی نوعی از درمان سرطان است که از داروهای مخصوصی برای کشتن سلول های سرطان استفاده می کند. اما مهمترین نکته ای که در مورد شیمی درمانی وجود دارد بحث عوارض شدید آن است. واقعیت این است که داروهای شیمی درمانی کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهند تا بتوانند با سرطان مبارزه کنند، و به همین خاطر بدن را ضعیف می کنند و مشکلاتی از بابت عوارض ایجاد می نمایند. بسیاری از افراد هستند که شرایط بدنی لازم برای شیمی درمانی را ندارند.

پرتو درمانی سرطان

پرتو درمانی یکی از بهترین درمان های سرطان است که از اشعه های رادیویی در دوزهای بالا استفاده می کند تا سلول های سرطانی را بکشد و تومور سرطانی را نابود سازد. پرتو درمانی ماهیتی مانند عکسبرداری با اشعه ایکس دارد و از پرتوهای رادیواکتیو برای نابودی سلول های سرطانی بهره می برد. پرتودرمانی که با نام رادیوتراپی هم شناخته می شود، بعد از جراحی رایجترین و یکی از ایمن ترین روش های درمان انواع سرطان است.

پرتو درمانی سرطان

پرتو درمانی سرطان

پیوند سلول های بنیادین

پیوند سلول های بنیادین فرآیندی است که می تواند سلول های بنیادینی را که داخل سلول های خونی رشد می کنند و توسط دوزهای بالای شیمی درمانی یا رادیوتراپی از بین رفته اند را ترمیم کند. این درمان اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

ایمونوتراپی (ایمینی درمانی)

ایمونوتراپی یکی از بهترین روش های مبارزه با سرطان است که ماهیتی شبیه شیمی درمانی دارد، با این تفاوت که به جای درمان مستقیم، تنها به سیستم ایمنی بدن کمک می کند که با سرطان مبارزه کند، و این کار را از طریق داروهای مخصوصی انجام می دهد.

درمان هدفمند

درمان های هدفمند یا تارگت تراپی روشی است که تغییرات سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد و با نفوذ به ساختار آنها باعث توقف رشد و گسترش آنها می شود. به عبارت ساده تر، درمان هدفمند با هدفگیری دقیق سلول های سرطانی، آنها را بیمار می کند و جلوی رشدشان را می گیرد.

درمان هدفمند

درمان هدفمند

هورمون تراپی

ریشه بسیاری از سرطان ها برهم خوردن تعادل هورمونی بدن است. هورمون تراپی درمانی است که می تواند با بازگرداندن این تعادل هورمونی در درمان سرطان مفید باشد، اما اغلب به عنوان جایگزین شیمی درمانی و در قالب درمان تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب بهترین درمان سرطان

بیمارانی که به سرطان مبتلا می شوند راه های زیادی برای درمان در پیش رو دارند. اما انتخاب بهترین درمان سرطان مهمترین گامی است که باید در این راه برداشته شود. اما در چنین شرایطی به چه متخصصی مراجعه می کنید؟ پزشک متخصص جراحی؟ متخصص پرتودرمانی؟ متخصص شیمی درمانی؟ یا پزشکان دیگر؟

واقعیت این است که کادر درمانی و کمیسیون پزشکی متشکل از متخصصان مختلف، تنها کسانی هستند که می توانند به بهترین شکل ممکن، مناسب ترین درمان سرطان را برای شما تعیین کنند.

انتخاب بهترین درمان سرطان

انتخاب بهترین درمان سرطان

کمیسیون پزشکی به آیند به منظور بررسی بهترین و به روزترین مسیر درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان تازه تشخیص داده شده ، بیمارانی که به هر علتی نتوانسته اند از شیمی درمانی استفاده کنند برای مثال در موارد عدم تحمل این داروها یا عدم پاسخدهی تومور به این نوع درمان، در موارد عود تومور یا پیشرفت آن و یا گسترش تومور از محل اولیه به مناطق دیگر بدن، تشکیل می شود.

در این کمیسیون که بصورت یک جلسه حضوری یا مجازی انجام می شود، مدارک بیمار همزمان توسط اعضای تیم مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود تمامی گزینه های درمانی برای بیمار در نظر گرفته شده است. در صورت نیاز و بر اساس نوع تومور بیمار از همکاران دیگر مجموعه نیز برای شرکت در جلسه دعوت بعمل می آید.

در نهایت بر اساس جمع بندی همکاران، مناسب ترین مسیر درمانی بیمار مشخص می‌شود و روند درمان بیمار تحت نظر مجموعه به آیند شروع میشود.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02188218551

09023009259