09023009259 [email protected]

جدیدترین درمان سرطان

آخرین اخبار درباره درمان سرطان

آخرین اخبار درمان سرطان

درمان سرطان عمدتا شامل جراحی ، شیمی درمانی و پرتودرمانی و همچنین تکنیک های جدیدتر مانند رادیولوژی مداخله ای و ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی است. در این مطلب اطلاعات اساسی در مورد درمان های سرطان و در مورد آنچه که به عنوان بیمار یا پرستار باید بدانید در اختیارتان قرار گرفته است. جدید ترین درمان سرطان

گروه پزشکان بهایند، اولین مرکز فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان (اولین مرکز تخصصی درمان هدفمند و ایمنی درمانی)
ارتباط مستقیم با مرکز:

واتساپ(09023009259)

آخرین اخبار درباره درمان سرطان را در به آیند دنبال کنید


انواع متداول روش های جدید درمان سرطان

 • پیوند سلول های بنیادی و مغز استخوان

بهترین کشور برای درمان سرطان

کشف داروی سرطان

مغز استخوان شما ماده ای در داخل استخوان شماست که سلول های خونی را از سلول های بنیادی خون تولید می کند. پیوند مغز استخوان که به آن پیوند سلول های بنیادی نیز گفته می شود ، می تواند از سلول های بنیادی مغز استخوان خود یا سلول های اهدا کننده استفاده کند. پیوند مغز استخوان به پزشک اجازه می دهد تا از دوزهای بالاتر شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده کند. همچنین ممکن است برای جایگزینی مغز استخوان بیمار استفاده شود. آخرین درمان سرطان پروستات

 • شیمی درمانی

اخرین پیشرفت درمان سرطان

شیمی درمانی

شیمی درمانی می تواند سرطان را درمان یا کنترل کند یا به تسکین علائم آن کمک کند. در شیمی درمانی از داروهایی استفاده می شود که سلول های سرطانی را از بین می برد. آخرین درمان سرطان ریه

 • ایمونوتراپی

ایمنی درمانی

ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی

ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی که به آن درمان بیولوژیک نیز گفته می شود ، شکل جدیدی از درمان سرطان است که از سیستم ایمنی برای حمله به سلول های سرطانی استفاده می کند. سرطان می تواند بدون کنترل در بدن شما زنده بماند زیرا سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان یک مهاجم تشخیص نمی دهد. ایمونوتراپی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا سرطان را “ببیند” و به آن حمله کند. آخرین درمان سرطان کبد

 • رادیولوژی مداخله ای

بهترین روش درمان سرطان

رادیولوژی مداخله ای

رادیولوژی مداخله ای شامل تکنیک های حداقل تهاجمی با استفاده از سوزن و سوند است و جایگزینی برای جراحی در برخی از بیماران محسوب می شود. اخرین درمان سرطان خون

 • پرتو درمانی

هزینه رادیوتراپی

قیمت هر جلسه پرتودرمانی

پرتودرمانی می تواند تومورها را از بین ببرد و یا از بازگشت آنها جلوگیری کند. این روش می تواند به تنهایی به عنوان تنها درمان یا همراه با جراحی ، شیمی درمانی یا هر دو مورد استفاده قرار گیرد. در پرتودرمانی از پرتوهای پرانرژی مانند اشعه ایکس یا پروتون برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود. پرتودرمانی می تواند از دستگاهی خارج از بدن شما انجام شود (اشعه پرتوی خارجی) ، یا می تواند در داخل بدن قرار گیرد (براکی تراپی). جدیدترین درمان سرطان ریه

در مورد انواع پرتودرمانی و نحوه استفاده از آن بیشتر بدانید.

 • عمل جراحی

آخرین درمان سرطان درجهان

جراحی سرطان

جراحی نه تنها به درمان افراد مبتلا به سرطان بلکه به بهبود کامل آنها بعد از درمان اختصاص داده می شود. هدف از جراحی برداشتن سرطان یا تا جای ممکن ، حداکثر سرطان است. جدیدترین درمان سرطان روده بزرگ


جدیدترین درمان سرطان : ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی سرطان

ایمونوتراپی سرطان چیست ؟ | ایمنی درمانی چیست ؟

آخرین درمان سرطان درجهان

ایمنی درمانی ایران

ایمونوتراپی یا ایمنی درمانی که به آن درمان بیولوژیک نیز گفته می شود ، نوعی درمان سرطان است که از سیستم ایمنی بدن برای حمله به سلول های سرطانی استفاده می کند ، دقیقاً به همان روشی که باکتری ها یا ویروس ها را مورد حمله قرار می دهد.

این نوع درمان به دنبال مهار انواع مختلف سلول های ایمنی در بدن شما است و می تواند مزایای پایداری را ارائه دهد. به بیان ساده ، ایمونوتراپی بدن شما را درمان می کند و بدن شما سرطان را درمان می کند.

ژن درمانی سرطان چیست؟ | ژن درمانی در ایران

در سال های اخیر ، اخرین پیشرفت درمان سرطان صورت گرفته و پیشرفت های مهمی در زمینه ایمونوتراپی سرطان انجام شده است و این درمان در حال حاضر برای بسیاری از انواع سرطان در حال بررسی است.

درمان های ایمنی درمانی در سرطان توسط FDA برای چندین سرطان از جمله ملانوم ، سرطان ریه ، سرطان کلیه ، سرطان مثانه و لنفوم تأیید شده و بسیاری سرطان های دیگر در حال توسعه است.

ایمونوتراپی چگونه انجام میشود

انواع ایمونوتراپی

سلول های کارتی

کارتی سل تراپی در ایران

ایمونوتراپی را می توان در قالب دارو یا به عنوان یک درمان مبتنی بر سلول انجام داد ، به این معنی که ما سلول های ایمنی بیمار را قبل از تزریق مجدد به بدن استخراج و اصلاح می کنیم.

انواع مختلفی از ایمنی درمانی برای درمان سرطان استفاده می شود. این موارد عبارتند از:

 • بازدارنده های ایست بازرسی ایمنی ، داروهایی هستند که ایست های بازرسی ایمنی را مسدود می کنند. این ایست های بازرسی بخشی طبیعی از سیستم ایمنی بدن به شمار می روند و از شدت واکنش های ایمنی جلوگیری می کنند. با مسدود شدن آنها ، این داروها به سلول های ایمنی اجازه می دهند تا با شدت بیشتری به سرطان پاسخ دهند.
 • کارتی سل تراپی ، درمانی است که توانایی طبیعی سلول های T شما در مقابله با سرطان را افزایش می دهد. در این روش درمانی ، سلول های ایمنی از تومور شما گرفته می شود. آنهایی که بیشترین فعالیت را در برابر سرطان دارند در آزمایشگاه انتخاب می شوند یا برای بهتر حمله کردن به سلول های سرطانی در آزمایشگاه تغییر می یابند ، آنها را به صورت دسته های بزرگ رشد می کنند و از طریق تزریق داخل وریدی وارد بدن می کنند. درمان انتقالی سلول های T را همچنین می توان سلول درمانی آداپتیو ، ایمنی درمانی آداپتیو یا سلول ایمنی درمانی نامید.
 • آنتی بادی های مونوکلونال ، پروتئین های سیستم ایمنی ایجاد شده در آزمایشگاه هستند که برای اتصال به اهداف خاص سلول های سرطانی طراحی شده اند. برخی از آنتی بادی های مونوکلونال سلول های سرطانی را علامت گذاری می کنند تا توسط سیستم ایمنی بدن بهتر دیده شده و از بین بروند. چنین آنتی بادی های مونوکلونال نوعی روش ایمنی درمانی است. آنتی بادی های مونوکلونال را ممکن است آنتی بادی درمانی نیز بنامند.
 • واکسن های درمانی ، که با افزایش پاسخ سیستم ایمنی بدن شما به سلول های سرطانی ، علیه سرطان کار می کنند. واکسن های درمانی با آنهایی که به پیشگیری از بیماری کمک می کنند متفاوت است.
 • تعدیل کننده های سیستم ایمنی بدن ، که پاسخ ایمنی بدن را در برابر سرطان افزایش می دهند. برخی از این عوامل بر قسمت های خاصی از سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند ، در حالی که برخی دیگر به روشی کلی تر بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند.

 

عوارض ایمنی درمانی | عوارض ایمونوتراپی چیست ؟

ایمونوتراپی می تواند منجر به بروز عوارض جانبی شود که بسیاری از آنها هنگامی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن نسبت به سرطان احیا شده و علیه سلول ها و بافت های سالم بدن عمل کند.

 

ایمنی درمانی در ایران | ایمنی درمانی در تهران

شما ممکن است در مطب پزشک ، کلینیک یا واحد سرپایی در بیمارستان ، یک یک مرکز ایمونوتراپی سرطان ، داروی ایمونوتراپی را دریافت کنید. سرپایی به این معنی است که لازم نیست شب را در بیمارستان سپری کنید.

خوشبختانه ایران بهترین کشور برای درمان سرطان محسوب می شود و حتی هر ساله میزبان میلیون ها مراجعه کننده خارجی جهت دریافت آخرین درمان سرطان درجهان است. مرکز تشخیص و درمان سرطان به آیند از این قاعده مستثنی نیست و با تکیه بر آخرین یافته های درمان سرطان در دنیا یکی از مراکز مجرب در درمان سرطان محسوب می شود. این مرکز همچنین یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده انواع روش های ایمنی درمانی در تهران نیز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره اینجا کلیک کنید.


بهترین مرکز درمان سرطان در تهران | مراکز ایمونوتراپی سرطان در ایران

پیشگیری از سرطان

دوست عزیز، چنانچه در مورد سلامت خود نگران هستید و به آن اهمیت می دهید یا سابقه ابتلا به نوعی سرطان در خانواده تان را دارید ، به شما توصیه می کنیم پیش از بروز هرگونه مشکل احتمالی با پزشک مشورت کنید. سرطان در بسیاری از موارد قابل پیشگیری است یا چنانچه در مراحل اولیه کشف شود بسیار درمان پذیر است.

به آیند یکی از مراکز مجرب ایمنی درمانی در ایران – تهران محسوب می شود که ارائه دهنده درمان های تخصصی از جمله کارتی سل تراپی نیز می باشد. یکی از اعضای خوب و حرفه ای تیم پزشکان بهایند (بهترین مرکز درمان سرطان در ایران) سرکار خانم دکتر امینه سادات واقفی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، فلوشیپ هماتوپاتولوژی از اسپانیا ، فلوشیپ کانسرژنتیک از آمریکا ، و مشاور ژنتیک سرطان/سرطان های ارثی یا خانوادگی هستند که کمک شایانی در زمینه پیشگیری از سرطان ارائه می دهند. همچنین چنانچه به دنبال جدیدترین درمان سرطان یعنی ژن درمانی سرطان هستید ، مشاوره با ایشان را از دست ندهید.

جهت مشاوره درمان سرطان با سرکار خانم دکتر امینه سادات واقفی کلیک کنید.

امیدواریم این مطلب در نظرتان مفید واقع شده باشد. برای تان آرزوی سلامتی می کنیم.

گروه پژوهش و تحقیقات بهایند

منابع: mskcc.orgimmunotherapy