ماموپلاستی چیست | بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی چیست ؟

ماموپلاستی یک عمل جراحی برای برداشتن سرطان پستان (درمانی) و یا تغییر شکل پستان (زیبایی) با برداشتن بافت و پوست است. این عمل به عنوان نوعی هم برای درمان سرطان پستان و هم برای حفظ شکل طبیعی پستان انجام می شود.

گروه پزشکان بهایند، اولین مرکز هوشمند فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان (اولین مرکز تخصصی درمان هدفمند و ایمنی درمانی)
ارتباط مستقیم با مرکز:

واتساپ(09023009259)

پس از برداشتن سرطان و تغییر شکل پستان توسط جراح ، پستان شما کمی کوچکتر و لیفت شده تر به نظر می رسد. اگر این جراحی منجر به تفاوت قابل توجهی در اندازه پستان شما شود ، ممکن است لازم باشد حجم پستان دیگر نیز کاهش یابد (یا به شکل دیگری درآید) تا قرینه به نظر برسند. این معمولاً عملی است که در زمان دیگری انجام می شود.

بهترین جراح زیبایی پستان | فلوشیپ جراحی پستان

ماموپلاستی درمانی با جراحی بازسازی پستان که در آن از بافت قسمت دیگری از بدن برای پر کردن فضای محل سرطان استفاده می شود ، یکسان نیست. در این روش ، فقط بافت برداشته می شود ، بنابراین فقط برای زنانی که پستان هایی با اندازه متوسط ​​تا بزرگ دارند مناسب است.

انواع ماموپلاستی

نمونه کار ماموپلاستی

انواع ماموپلاستی

سه دسته کلی ماموپلاستی (جراحی زیبایی) وجود دارد که روی پستانها انجام می شود: ماموپلاستی افزایش دهنده ، ماموپلاستی کاهنده و ماموپلاستی ترمیمی.

 1. ماموپلاستی افزایش دهنده (تقویت کننده)

جراحی پستان

جراحی تقویت کننده پستان برای بهبود ظاهر ، افزایش سایز و تقویت کانتور سینه ها انجام می شود. زنان به دلایل مختلف جراحی تقویت کننده پستان را در نظر می گیرند. بعضی از خانم ها احساس می کنند سینه های شان خیلی کوچک است. برخی بعد از تغییر سایز پستان ها بعد از بارداری تمایل به این جراحی دارند. برخی دیگر نیز تمایل به اصلاح عدم تقارن در پستان ها دارند.

جراحی تقویت کننده پستان با ایمپلنت انجام می شود که می تواند در زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار گیرد. برش را می توان در زیر بغل ، آرئولا یا چین زیر سینه قرار داد. به طور کلی ، انواع جراحی تقویت کننده پستان روش های کم تهاجمی هستند و شامل برش هایی هستند که طول آنها فقط سه سانتی متر است. برای جراحی هایی که برش در زیر بغل ایجاد می شود ، ممکن است از آندوسکوپ (لوله نازکی مجهز به یک دوربین کوچک و نور) استفاده شود.

افزایش سایز سینه بدون جراحی : تزريق چربي به سينه

ایمپلنت های پستان از یک پوسته سیلیکونی یا سالین (محلول آب نمک) یا ژل سیلیکون ساخته شده اند. یک زن با نصب ایمپلنت های آزمایشی اندازه دلخواه خود را تعیین می کند. در حال حاضر ، ایمپلنت های سالین به طور نامحدود استفاده می شوند. ایمپلنت های پر از ژل سیلیکون فقط برای خانم هایی که در مطالعات تایید شده شرکت می کنند در دسترس است و برای اولین جراحی تقویت کننده پستان در دسترس نیست.

جراحی تقویت کننده پستان یک روش نسبتاً ساده است. اما مانند هر عمل جراحی ، جراحی افزایشی پستان نیز با برخی نگرانی ها و خطرات همراه است. نگرانی ها و انتظارات خود را بدانید. مزایا ، خطرات و گزینه های دیگر را مرور کنید. و از همه مهمتر با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنید.

 1. ماموپلاستی کاهنده

فیلم عمل كوچك كردن سينه نی نی سایت
بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

جراحی کاهنده پستان غالباً در زنانی که پستان های بزرگ و سنگینی دارند و به دلیل سنگینی سینه ها ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد ، بی حسی ، کمر درد یا ضعف دارند ، استفاده می شود. در طی این جراحی ، پوست ، چربی و بافت اضافی پستان برداشته می شود.

هزینه عمل کوچک کردن سینه

جراحی کاهنده پستان می تواند باعث تغییر در حس پستان و همچنین عدم توانایی در شیردهی شود. در مورد برش های بزرگ که شامل پیوند زدن نوک پستان است ، تقریباً همه حس و توانایی شیر دادن را از دست می دهید. اگر شیردهی برای شما مهم است ، بهتر است در مورد به تعویق انداختن این جراحی تا پایان بچه دار شدن فکر کنید.

پس از ماموپلاستی کاهنده ، اکثر زنان تسکین علائم ناشی از بزرگ بودن پستان را گزارش می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به مقاله جراحی کاهنده پستان مراجعه کنید.

 1. ماموپلاستی ترمیمی

انیمیشن ماموپلاستی
نمونه کار ماموپلاستی

جراحی بازسازی پستان اغلب در زنانی که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار می گیرند به عنوان درمانی برای سرطان پستان انجام می شود.

این روش ، ظاهر ، کانتور و حجم پستان را به شکلی دلخواه بازسازی می کند. نوک پستان و آرئولا نیز از نو ساخته می شوند. وقتی عصب حسی یا غدد شیر و مجاری برداشته شده یا به طور قابل توجهی آسیب دیده باشند ، حس طبیعی پستان و عملکرد طبیعی پستان ، مانند شیردهی ، قابل بازسازی نیستند.

شکل ، کانتور و حجم پستان را می توان با ایمپلنت یا با بافت بدن خود زن دوباره ایجاد کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت ، اندازه ایمپلنت به اندازه پستان دیگر بستگی دارد. در صورت امکان ، ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد. پستان همچنین می تواند با استفاده از بافت بدن خود زن دوباره ساخته شود. در بعضی مواقع ، می توان از بخشی از دیواره تحتانی شکم استفاده کرد. در سایر گزینه های بافتی برای بازسازی اتولوگ (با استفاده از بافت بدن خودتان) از عضله و پوست کمر یا چربی و عضله باسن استفاده می شود.

بازسازی پستان را می توانید در هر زمان پس از انجام ماستکتومی انجام دهید. این روش هیچ تاثیری در عود سرطان ندارد و به نظر نمی رسد که بر چکاپ دوره ای سرطان تأثیر بگذارد. با این حال ، نحوه خودآزمایی به شما آموزش داده می شود و قرارهای ملاقات پیگیرانه معمول برای نظارت شما پی ریزی می شود.

 1. لیفت پستان (ماستوپکسی)

هزینه كوچك كردن سينه با عمل جراحي
بهترين دكتر جراحي كوچك كردن سينه

در بعضی از زنان ، پوست به اندازه کافی محکم و مقاوم نیست که بتواند وزن پستان را تحمل کند و این وضعیت باعث آویزان شدن پستان ها می شود. تحت این شرایط که پتوز نامیده می شود ، پوست بیشتری در مقایسه با بافت پستان وجود دارد. برای لیفت کردن پستان ، پوست اضافی آن باید برداشته شود. به طور کلی سه روش جراحی وجود دارد:

 • وایز پترن. این برش به شکل لنگر در اطراف سینه و زیر پستان ایجاد می شود.
 • لجور (LeJeour ). این برش دور آرئول و پایین آن ایجاد می شود.
 • دونات یا پری آرئولار. این برش فقط در اطراف آرئولا ایجاد می شود.

تفاوت ماموپلاستی و ماستوپکسی

این جراحی شامل درجاتی از اسکارهای دائمی است ، اما محصولی در دسترس است که ممکن است به حداقل رساندن اسکارها کمک کند.

ماموپلاستی نی نی سایت

آیا ماموپلاستی با بیمه تامین اجتماعی امکانپذیر است؟

ماموپلاستی نی نی سایت
ماموپلاستی با بیمه

قانون ایجاب می کند که بیمه پس از جراحی ماستکتومی برای درمان سرطان ، بازسازی پستان را تحت پوشش قرار دهد. با این حال ، از آنجایی که این یک عمل زیبایی است ، باید با شرکت بیمه خود جزئیات آن را بررسی کنید و در مورد قیمت ماموپلاستی و هزینه های مربوطه با پزشک خود صحبت کنید.

مهم است که بدانید اگر تحت جراحی سینه قرار می گیرید ، حال چه به عنوان یک عمل زیبایی و چه به عنوان بازسازی ، ممکن است حق بیمه درمانی تان به چه صورت خواهد بود. در برخی موارد ، ممکن است از پوشش بیمه در آینده نیز محروم باشید. اگر به دلیل اهمال و اطلاعات ناکافی هزینه جراح را به صورت آزاد پرداخت کنید ، این امکان وجود دارد که شرکت های بیمه هزینه آن را پوشش ندهند.

 

مزایای ماموپلاستی چیست ؟

تجربه عمل ماموپلاستی
بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

انجام ماموپلاستی مزایای بسیاری دارد:

 • دیگر نیازی نیست مانند عمل جراحی ماستکتومی سینه خود را از دست دهید و سرطان به طور کامل از بین بردن خواهید رفت.
 • برخلاف عمل جراحی لامپکتومی ، به احتمال خیلی کم ، بعد از عمل دچار تغییر شکل جزیی در پستان می شوید. این روش قرار است یک ظاهر طبیعی تر به سینه های شما ببخشد.
 • برای زنانی که به خصوص پستان بزرگ دارند ، این روش موجب کاهش اندازه می شود که می تواند یک مزیت عالی باشد.
 • کاهش اندازه پستان شما می تواند رادیوتراپی را آسان تر و موثرتر کند.

عکسهای ماموپلاستی

خطرات و عوارض ماموپلاستی چیست؟

فیلم عمل كوچك كردن سينه نی نی سایت
عمل كوچك كردن سينه

مانند هر عمل جراحی ، ماموپلاستی خطرات زیادی را به همراه دارد. برخی از عوارض جانبی شایع شامل حالت تهوع و استفراغ به دنبال بیهوشی است. سینه های شما نیز ممکن است مدتی بعد از عمل دردناک ، متورم و کبود باشد. برخی از عوارض خاص تر وجود دارد که ممکن است رخ دهد اما نادر هستند:

 • عفونت در زخم

عفونت در ناحیه برش می تواند به دنبال جراحی ظاهر شود ، با این حال ، این یک عارضه شایع است که ممکن است پس از هر عمل جراحی دیگر اتفاق بیفتد. اگر این عارضه اتفاق بیفتد ، پزشک برای رفع آنتی بیوتیک تجویز می کند.

 • تأخیر در بهبودی

گاهی اوقات ، جای زخم به سرعتی که انتظار می رود التیام نمی یابد. این در صورتی است که نوع خاصی از برش (محل اتصال T) داشته باشید که در آن جای زخم عمودی با زخم افقی روبرو می شود. در صورت بروز این عارضه ، باید با پوشاندن روی زخم به مدت چند ماه سر کنید تا بهبود یابد.

 • هماتوم

بندرت ، هماتوم می تواند رخ دهد که به معنی خونریزی در بافت ها پس از جراحی است. درمان این امر شامل رفتن به اتاق عمل برای جلوگیری از خونریزی است.

 • پیامدهای مرتبط با نوک پستان

در حین عمل ، جراح شما باید خون رسانی به نوک پستان شما را قطع کند. احتمال بسیار کمی وجود دارد که شما حس نوک پستان را از دست دهید یا متوجه کاهش حس در آن شوید.

 • هایپرتروفی یا اسکارهای کلوئیدی

در بیشتر اوقات ، جای زخم به خوبی بهبود می یابد و پس از 12 ماه کمتر مشخص می شود. با این حال ، در موارد نادر ، زخم ها می توانند قرمز و توده ای شوند ، یا اسکار های کلوئیدی ایجاد شوند. اسکار کلوئیدی هنگامی تشکیل می شود که پوست به تولید بافت اسکار ادامه می دهد و در نتیجه ناحیه ای از پوست بزرگ و بزرگ تر می شود.

 • سروما

پس از جراحی ، این احتمال وجود دارد که زخم شما همچنان مایعاتی زیر اسکار تولید کند. این امر می تواند باعث تورمی معروف به سروما شود. این امر کاملاً شایع است و به هیچ وجه جای نگرانی نیست. تنها لازم است یک پزشک یا پرستار مایعات را از پستان تخلیه کند.

 

تجربه عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی نی نی سایت
انواع ماموپلاستی

در روز عمل ، جراح شما علامت هایی را بر روی پستان شما می کشد و ممکن است از آن عکس بگیرد. با یک متخصص بیهوشی نیز ملاقات خواهید کرد.

در طی عمل ، ابتدا تومور و بافت اطراف آن برداشته می شود. سپس ، پستان تغییر شکل یافته و نوک پستان تغییر مکان می یابد. طول مدت جراحی به روش استفاده شده بستگی دارد ، و به طور معمول سه روش مشخص برای انجام این عمل وجود دارد:

 • ماموپلاستی بلوک گرد (دونات)

قسمت کوچکی از پوست به شکل دونات از آرئولا (منطقه تیره رنگ اطراف نوک پستان شما) گرفته می شود. اگر سرطان در قسمت داخلی یا بالای پستان وجود داشته باشد ، جراح شما از این روش استفاده خواهد کرد. پس از برداشتن بافت سرطانی ، آرئولا با استفاده از بخیه های جذب شونده بخیه زده می شود. این روش در اطراف نوک پستانک به صورت دونات جای زخم به جا می گذارد.

 • ماموپلاستی اسکار عمودی (لی لی پوپ)

مجددا ، یک دونات کوچک از پوست اطراف آرئولا برداشته می شود ، اما این بار جراح شما یک برش عمودی در قسمت مرکزی به سمت پایین پستان نیز ایجاد می کند. این کار برای از بین بردن سرطان موجود در نیمه تحتانی پستان انجام می شود. پس از برداشتن بافت ، پوست بخیه زده شده و نوک سینه بالاتر از آنچه در گذشته بود قرار می گیرد. این روش در اطراف نوک پستان و زیر پستان جای زخمی به شکل آب نبات برجای می گذارد و از این روی به نام لی لی پوپ شناخته می شود.

 • ماموپلاستی وایز پترن (لنگر)

همان برش های قبلی ایجاد می شود ، با این تفاوت که یک برش اضافی در امتداد فولدر پستان ایجاد می شود. جراح شما می تواند از این روش برای از بین بردن سرطان از هر نقطه در داخل پستان استفاده کند. این روش بسیار متداول است و جای زخمی به شکل لنگر به جا می گذارد.

 

انیمیشن ماموپلاستی | فیلم عمل ماموپلاستی

 

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی با بیمه
عکسهای ماموپلاستی

پزشک شما را در مورد نحوه مراقبت از زخم و پستان بعد از جراحی شما را راهنمایی خواهد کرد. باید بلافاصله بعد از عمل تا شش هفته پس از بهبود کامل پستان از سوتین های حمایتی نرم استفاده کنید.

تا زمانی که کاملا بهبود نیافته اید از رانندگی ، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش شدید خودداری کنید. همچنین باید حدود 4 هفته از کار خود مرخصی بگیرید – بنابراین این موضوع را از قبل با کارفرمای خود هماهنگ کنید. در طول شب ، باید حدود دو هفته به پشت بخوابید.

حدود دو هفته بعد از جراحی با جراح تان ملاقاتی خواهید داشت تا بررسی کند که بهبودی پستان تان چگونه پیش می رود و نتایج را با شما در میان می گذارد.

اگر در هر مرحله دچار تب بالا شدید ، استفراغ کردید یا قرمزی قابل توجهی در پوست مشاهده کردید ، یا باید به پزشک عمومی یا خدمات اورژانس خارج از ساعت مراجعه کنید. این علائم حاکی از آن است که ممکن است دچار عفونت شده باشید و پزشک لازم است آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند.

ورزش بعد از عمل ماموپلاستی

تا زمانی که کاملا بهبود نیافته اید از رانندگی ، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش شدید خودداری کنید.

 

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

بهترين جراح سينه ني ني سايت
جراح سينه خوب

چنانچه به مشاوره نیاز دارید به این صفحه مراجعه فرمایید یا اگر به دنبال یک تیم متخصص با تجربه و کار آزموده در درمان سرطان در ایران هستید، فهرست متخصصان ما را در این زمینه بررسی کنید. این متخصصان کارآزموده روش های جدید درمان سرطان را به بهترین شکلی که مناسب شماست به شما ارائه می دهند.

چنانچه به دنبال بهترین جراح سينه در تهران هستید ، ما به شما دکتر امیرپاشا ابراهیمی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، فلوی رسمی جراحی پستان (سرطان و زیبایی) از دانشگاه علوم پزشکی تهران ، از اعضای زبده تیم به آیند را معرفی می کنیم.

برای مشاوره با ایشان روی لینک زیر کلیک کنید:

تماس با ما

ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم.

شاد و تندرست باشید.

گروه پژوهش و تحقیقات بهایند

منابع: topdoctorsonhealth

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا